Sea Apartments w Raporcie KPMG

2014-01-28

Jest nam niezmiernie miło przedstawić czwartą edycję raportu poświęconego rynkowi dóbr luksusowych w Polsce, przygotowanego przez firmę KPMG Polska – jedną z pierwszych firm audytorsko – doradczych o międzynarodowym zasięgu obecnych na polskim rynku, w którego powstaniu brała udział również nasza firma dreamHOMES.pl Sp. z o.o.
Inwestycja Sea Apartments została zauważona i określona przez ekspertów jako jedna z bardziej interesujących w tej części kraju. Wpływ na tak wysoką ocenę miały min. lokalizacja, w pierwszej linii zabudowy od morza, ciekawy projekt, który zdecydowanie wyróżnia tę inwestycję spośród innych pod kątem kameralności, luksusu i poszukiwanej prywatności.
W ostatnim roku zwiększyła się ilość klientów nie tylko z Polski, ale także ze Szwecji, Norwegii czy Obwodu Kaliningradzkiego, do czego przyczyniła się Umowa o Małym Ruchu Granicznym, która ułatwia poruszanie się pomiędzy Trójmiastem a Kaliningradem. Ruch obcokrajowców obserwuje się także poprzez zwiększoną ilość zawijających do naszych portów promów i statków wycieczkowych. Dla tych Klientów Polska stała się miejscem wypoczynku i rozrywki, a Trójmiasto jest znaczącym punktem komunikacyjnym na mapie północnej, wschodniej i zachodniej Europy.
Zarówno dla Polskich, jak i zagranicznych inwestorów, do zwiększenia zainteresowania nwestycje, jak wybudowanie autostrady A1, czy wybudowanie wielu ciekawych projektów prywatnych i publicznych skupiających różne dziedziny biznesu. Do zwiększenia atrakcyjności z pewnością przyczyniła się także rozbudowa infrastruktury w portach Gdańskim i Gdyńskim, co przekłada się adekwatnie na wymianę towarów.
Z moich obserwacji wynika, iż dla klientów najważniejszym elementem przy wyborze nieruchomości, była i jest lokalizacja, atrakcyjność obiektu oraz jakość przedstawianej oferty.

Jedną z naszych ofert jest Sea Apartments, w przypadku której możemy śmiało mówić o najlepszej lokalizacji w Trójmieście, gdyż sama inwestycja znajduje się w pierwszej linii zabudowy od wody. Dodatkowo ciekawy projekt wyróżnia tę inwestycję spośród innych pod kątem kameralności, luksusu i poszukiwanej prywatności. Sea Apartments jak najbardziej wpisuje się w ten trend. Takie inwestycje pozwalają na stabilną politykę sprzedaży, gdzie cena dla klientów jest elementem wtórnym.”
W badaniu poruszone zostały takie kwestie jak charakterystyka klienta, trendy, problemy oraz prognozy rozwoju na najbliższe lata. Tegoroczny raport wyraźnie pokazuje, że polski rynek luksusowych dóbr i usług nadal się rozwija. Nie powinno to dziwić, z roku na rok zwiększa się liczba zamożnych i bogatych Polaków. KPMG szacuje, że w 2013 roku wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce wynosiła 10,8 mld zł, co oznacza wzrost o blisko 5,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na podstawie przewidywań respondentów badania prognozuje się, że do 2016 roku wartość tego rynku wzrośnie o 20% do 12,9 mld zł. Najszybszy wzrost odnotują segmenty luksusowych nieruchomości o blisko 29%.