Zetknięcie klasyki z nowoczesnością

2016-03-10

Połączenie ciepłych, klasycznych wnętrz z nowoczesną, prostą bryłą dało niespotykane zestawienie - tradycji z innowacyjnością. W efekcie powstał dom jednorodzinny, graniczący z zabytkowym ponad 100-letnim parkiem, zlokalizowany w nadmorskiej części Gdyni i będący ostoją dla jego mieszkańców. 

Dom stanął na działce zlokalizowanej w drugiej linii zabudowy od głównej ulicy. Już w początkowych założeniach projektu jednym z głównych celów było zrealizowanie dużej hali garażowej pod całą działką. Było to ogromne wyzwanie dla architektów, ze względu na system korzeni znajdującego się na działce zabytkowego i objętego ochroną drzewa, które w pełni się powiodło. Sama bryła budynku została maksymalnie uproszczona. Elewację wykonano z grafitowych płyt włókno-cementowych, które nadały bryle abstrakcyjnego charakteru, a wszystko przez podziały między płytami, które utworzyły ciekawy mozaikowy wzór.

Dom został tak zaprojektowany, aby salon, jadalnia oraz sypialnie zostały zlokalizowane od strony południowej i posiadały duże przeszklenia. Dzięki temu mieszkańcy mają idealnie doświetlone pomieszczenia z widokiem na graniczący z działką zabytkowy park.
Właściciele domu chcieli stworzyć swoje miejsce na ziemi, pełne ciepła i pozytywnej energii. Zależało im na jasnych, ciepłych kolorach zaakcentowanych wyciszającą niebieską głębią, która jest delikatnym ukoronowaniem całej aranżacji. W całym domu znajdziemy dębowe podłogi, które sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne. Z kolei szlifowany beton na suficie łączy estetykę z wysoką odpornością na obciążenia, ścieranie, czy pylenie, tworząc ciekawe wnętrze.

Parter domu to strefa dzienna – duża otwarta przestrzeń przeznaczona do wspólnego spędzania czasu. Przestrzeń została podzielona na 3 strefy: kuchnię, jadalnię oraz część wypoczynkową z jasną, okazałą kanapą. Na uwagę zasługuje sztukateria ścienna oraz na podwieszanych sufitach, która nawiązuje do stylu francuskiego, a także podświetlane półki na książki umieszczone w pionie po obu stronach telewizora i kina domowego renomowanej marki, produkującej sprzęt audio.

Otwarta na salon i jadalnię kuchnia została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt i meble w wysokiej zabudowie. Centralne miejsce w tej strefie zajmuje wyspa z wolnostojącą kuchnią wielofunkcyjną, będącą alternatywą dla piekarników w zabudowie. Kuchnia wielofunkcyjna to nie tylko atrakcyjny element wykończenia - ze względu na oryginalny wygląd stali nierdzewnej, ale też urządzenie praktyczne, pozwalające na przygotowanie doskonałych posiłków podczas codziennego gotowania. Z częścią kuchenną graniczy bezpośrednio jadalnia, w której znajduje się drewniany, dębowy stół w stylu francuskim, którego uzupełnieniem są stylowe krzesła z turkusowym obiciem. Całość uwieńcza piękny żyrandol w stylu glamour z elementami kryształów Swarovskiego.

„Kropkę nad i”, w części parterowej, stanowi kominek gazowy, którego obudowa wykonana jest z wysokiej jakości trawertynu, uznawanego za tzw. ciepły kamień i cenionego głównie za estetykę oraz naturalny wygląd. Kominek gazowy może dawać tyle samo ciepła, co kominek tradycyjny. Ponadto daje niesamowity komfort mieszkańcom – nie ma problemu z kupowaniem, przechowywaniem opału oraz sprzątaniem paleniska, a także jest kompatybilny z systemem inteligentnego domu.

Piętro domu to strefa sypialniana, w której skład wchodzi sypialnia właścicieli połączona z garderobą i salonem kąpielowym oraz dwa pokoje dziecięce z łazienką. W sypialni właścicieli dominują brązy i beże. Punktem centralnym jest wielkie łóżko, a po jego prawej stronie znalazło się też miejsce na bio kominek. Całość została utrzymana w takim samym klimacie jak cały dom. Bezpośrednio z sypialni można przejść do salonu kąpielowego, w którym na podłodze położono płytki inspirowane wiktoriańskim stylem. Ich wzór nadaje niezwykły charakter pomieszczeniu, tworząc mozaikowy dywan.

Nad bezpieczeństwem i wygodą obsługi wielu urządzeń czuwa inteligentny system zarządzania budynkiem.

Dzięki pomysłom właścicieli i doświadczeniu firmy dreamHOMES.pl powstało przytulne, klasyczne, ale też nowoczesne wnętrze. Zastosowanie eklektycznych rozwiązań nadało całej inwestycji oryginalnego charakteru.